ENGLISH line5 فارسی line1
۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت
دانشجویان
معرفي كلي دانشگاه
 
معرفي دانشگاه آزاد اسلامي ‌لنجان
 
كاركنان دانشگاه آزاد لنجان هدف خويش را در اشاعه دانش كاربردي در يك محيط كاملا پويا قرار داده‌اند. اين ديدگاه سبب ارتقاي كيفي آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات قابل توجه به جامعه شده و اكنون با بيش از 10 سال تجربه، مفتخر است كه با ياري خداوند بزرگ و تلاش استادان كارآمد و مجرب، محققين برجسته، و كارشناسان و كارمندان سخت‌كوش و همچنين بهره‌گيري از امكانات كمك‌آموزشي و آزمايشگاه‌هاي مجهز توانسته است فارغ التحصيلان مستعد خويش را در سطح كارآمدترين نيروهاي علمي‌و فني به جامعه ارائه نمايد.
آغاز عمليات ساختماني: دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان در 11 بهمن‌ماه 1380 تاسيس و از مهرماه 1381 شروع به فعاليت نموده است و به تدريج با تجهيز آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌ها و بكارگيري نيروهاي متخصص هم از نظر كمي و هم از نظر كيفي گسترش يافته است. اين دانشگاه در مساحتي به وسعت 7 هكتار در ابتداي ورودي شهر سده لنجان واقع شده و داراي فضاي آموزشي قابل اختصاص به 4000 دانشجو مي‌باشد. با توجه به شناسايي نيازهاي بازار كسب و كار منطقه و صنايع مجاور، رشته‌هاي تحصيلي اين دانشگاه اكثرا فني و مهندسي بوده و در آينده نزديك تمامي رشته‌هاي دانشگاه در مقطع كارشناسي ارشد نيز فعاليت خود خواهند نمود. لازم به ذكر است تا كنون بيش از 1700 نفر از فارغ التحصيلان اين واحد دانشگاهي جذب بازار كسب و كار شده‌اند.
 
 
 
برنامه‌ريزي درس منطبق با شرايط دانشجويان
 
با توجه به شاغل بودن تعداد زيادي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي لنجان، برنامه‌ريزي درسي به صورت فشرده انجام مي‌گيرد و در مقاطع كارداني و كارشناسي عموما كلاس‌هاي درسي در 2 تا 3 روز و در مقطع كارشناسي‌ارشد كلاس‌ها براي 1 تا حداكثر 2 روز برنامه‌ريزي مي‌شود. همچنين بخش عمده‌اي از اين كلاس‌ها در روزهاي پاياني هفته برگزار مي‌گردد تا مساعدترين شرايط تحصيلي بدون ايجاد تداخل با شرايط كاري دانشجويان حاصل شود.
 
كتابخانه دانشگاه
 
سال 1381 كتابخانه دانشگاه كار خود را با 500 جلد كتاب و تعدادي نشريه آغاز نمود و به تدريج براساس نياز دانشجويان و مدرسين و نيز سعي و تلاش مسئولين دانشگاه هم اكنون داراي 18000 جلد كتاب و تعداد 800 سي دي آموزشي مي‌باشد. در سال 1388 با پيگيري معاونت پژوهشي وقت و كارشناس كتابخانه سيستم كتابخانه از حالت دستي به سيستم ماشيني از طريق نرم افزار پارس آذرخش تبديل گشت. در حال حاضر كتابخانه واحد با نرم‌افزار سيمرغ در خدمت دانشجويان مي‌باشد. اين نرم‌افزار قابليت تمديد و جستجو كتب كتابخانه را بصورت اينترنتي براي دانشجو فراهم نموده است. همچنين اين نرم‌افزار به سيستم يكپارچه كتابخانه‌هاي دانشگاه آزاد سيكا متصل مي‌باشد. شبكه سيكا به عنوان اولين شبكه بروز علمي دانشگاهي در كشور، تمام كتابخانه‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي را در سراسر كشور بهم متصل نموده و امكان امانت، اشتراك و جستجوي همزمان را در اين كتابخانه‌ها ممكن ساخته است. همچنين مديريت مستقل منابع واحدهاي دانشگاهي و عدم وابستگي كاري به شبكه متمركز را فراهم نموده است. 
 
 
 
كارگاه‌ها و آزمايشگاه‌ها
 
دانشگاه آزاد لنجان داراي يكي از كامل‌ترين مجموعه كارگاه‌ها و آزمايشگاه‌ها در سطح منطقه بوده كه مجهز به جديدترين و بروزترين تجهيزات مي‌باشند. مجموعه كارگاه‌ها و آزمايشگاه‌هاي دانشگاه به شرح ذيل مي‌باشند:
كارگاه توانايي ماشين‌كاري - كارگاه تاسيسات مكانيكي - كارگاه تاسيسات برقي و مدار فرمان و آزمايشگاه مباني برق - كارگاه آرماتوربندي - كارگاه ريخته‌گري و مدل‌سازي - كارگاه ماشين‌افزار 1 و 2 - كارگاه جوشكاري - كارگاه سيم‌پيچي 1 و 2 - كارگاه نقشه‌برداري - كارگاه نقشه كشي صنعتي 1 - كارگاه نصب، تعمير و نگهداري ماشين‌ابزار - كارگاه CNC و كنترل عددي - آزمايشگاه مصالح ساختماني - آزمايشگاه مدارهاي منطقي و الكترونيك عمومي و ديجيتال و اندازه‌گيري الكتريكي - آزمايشگاه تكنولوژي بتن - آزمايشگاه مكانيك خاك - آزمايشگاه سيستم هاي اندازه گيري و كنترل كيفيت - آزمايشگاه ماشين هاي الكتريكي - آزمايشگاه كنترل صنعتي و هيدروليك و پنوماتيك - آزمايشگاه شيمي عمومي - آزمايشگاه تست‌هاي غيرمخرب - آزمايشگاه فيزيك - آزمايشگاه مقاومت مصالح - آزمايشگاه مكانيك سيالات
 
 
امكانات ورزشي

دانشگاه آزاد لنجان داراي يكي از زيباترين زمين‌هاي ورزشي طبقاتي است كه دانشجويان مي‌توانند در آن به انجام تمرينات ورزشي بپردازند. مجموعه ورزشي جهان پهلوان تختي در سال 1391 و به مساحت بيش از 2000 متر مربع به بهره‌برداري رسيد.
همچنين سالن ورزشي چند منظوره دانشگاه با دو بخش سالن اصلي با ابعاد 48 متر طول و30 متر عرض شامل زمين‌هاي ورزشي فوتسال، بسكتبال، واليبال، ... و سكوهاي تماشاچيان با ظرفيت حدود 400 نفر و سالن جنبي با ابعاد 48 متر طول و 6 متر عرض شامل مجموعه اداري، خدماتي، تاسيسات، ... با هدف تامين فضاي استاندارد ورزشي مطلوب جهت تامين رضايتمندي دانشجويان در سال 1394 مورد بهره‌برداري قرارگرفته است. كاربرد اصلي اين سالن جهت آموزش دروس تربيت بدني دانشجويان، برگزاري مسابقات قهرماني استاني و كشوري و كاربرد رفاهي جهت اوقات فراغت دانشجويان مي‌باشد. همچنين كاربردهاي چند منظوره اين سالن در جهت برگزاري مراسم‌هاي مختلف از جمله جشن‌هاي فارغ التحصيلي دانشجويان، همايش‌ها، امتحانات، جلسات توجيهي دانشجويان ورودي جديد و غيره خواهد بود. 
 
 
 
تشكل‌هاي دانشجويي
 
تشكل‌هاي دانشجويي اين دانشگاه محيطي را جهت انجام فعاليت‌هاي اجتماعي مناسب در اختيار دانشجويان قرار مي دهد.
تعدادي از اين تشكل ها عبارتند از :
- انجمن‌هاي علمي (مهندسي صنايع، مهندسي عمران، مهندسي كامپيوتر، ...)
- تشكل هلال‌احمر
- بسيج دانشجوئي شهيد آويني
- هيات دانشجويي فاطميون
- كانون دانشجويي كوثر قرآن و عترت
- كانون مهدويت
- كانون جرعه نور
- كانون شهروند مسئول
 
مجاورت با صنايع و واحدهاي توليدي فعال بزرگ شهرستان و فرصت‌هاي مناسب شغلي
 
 
 
 فاصله دانشگاه با صنايع و واحدهاي توليدي فعال بزرگ شهرستان
 
 
 
 
مجاورت با مراكز بزرگ شهري
 
 
 
 
 
ليست كليه رشته‌ها
 
ليست رشته‌هاي مقطع كارداني
گروه تحصيليعنوان رشتهمقطع
عمرانساختمان- كارهاي عمومي ساختمانپيوسته
عمرانكاردان فني عمرانناپيوسته
برقالكتروتكنيكپيوسته
كامپيوتركامپيوتر- نرم‌افزار كامپيوترپيوسته
كامپيوترعلمي كاربردي كامپيوترپيوسته
 
 ليست رشته‌هاي كارشناسي ناپيوسته
گروه تحصيليعنوان رشتهمقطع
عمرانمهندسي تكنولوژي عمرانناپيوسته
مكانيكمهندسي تكنولوژي ساخت و توليدناپيوسته
برقمهندسي تكنولوژي برق- قدرتناپيوسته
كامپيوتركامپيوتر- نرم‌افزار كامپيوترناپيوسته
  
 ليست رشته‌هاي كارشناسي پيوسته
 گروه تحصيلي   عنوان رشته مقطع سرفصل دروس  برنامه پيشنهادي پروژه پاياني
 عمران مهندسي عمران كارشناسي پيوسته   
 مكانيك مهندسي مكانيك كارشناسي پيوسته   
 صنايع مهندسي صنايع كارشناسي پيوسته فايل 1
 فايل 1فايل 2فايل 3فايل 4
فايل 1 - فايل 2
 برق مهندسي برق كارشناسي پيوسته   
 
ليست رشته‌هاي كارشناسي‌ارشد
 گروه تحصيلي      عنوان رشته مقطع سرفصل دروس برنامه پيشنهادي
 صنايع مهندسي صنايع- مديريت سيستم و بهره‌وري سيستم‌ها كارشناسي ارشددانلوددانلود
 صنايع مهندسي صنايع- صنايع كارشناسي ارشددانلوددانلود
 صنايع مهندسي مالي كارشناسي ارشددانلوددانلود
 جغرافيا مخاطرات محيطي كارشناسي ارشددانلوددانلود
  
 
1394/06/31
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal