ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
دانشجویان
مصاحبه بادکترامیرحسین پاک شیر باعنوان نقش سرمایه‌گذاری انسانی درافزایش بهره‌وری
مصاحبه بادکترامیرحسین پاک شیر باعنوان نقش سرمایه‌گذاری انسانی درافزایش بهره‌وری معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: امروزه سرمایه‌گذاری انسانی به‌عنوان یکی از راه‌های اصلی و اساسی افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی شناخته شده است.
 

امیرحسین پاک‌شیر درباره راه‌های اصلی و اساسی افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی اظهار کرد: هنگامی که سرمایه‌های انسانی از وجدان درونی برخوردار باشند، نیک‌خواهی و انجام کار درست را به فعالیت‌های خویش در سازمان نیز تعمیم می‌دهند.

وی افزود: به گفته مقام معظم رهبری، افراد دارای وجدان کاری، کار را عمل صالح، وظیفه حقیقی، عبادت و مسئولیت اجتماعی و سیاسی می‌دانند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تأکید به اینکه وجدان کاری بهره‌وری را افزایش می‌دهد، اضافه کرد: کارکنان متعهد و وظیفه‌شناس اصلی‌ترین و ضروری‌ترین بخش هر سازمان را تشکیل می‌دهند؛ چراکه همواره خداوند را نظاره‌گر اعمال خود می‌دانند و با وجدانی بیدار در جلب رضایت و خشنودی پروردگار تلاش می‌کنند.

پاک‌شیر، وجود کارکنانی با عملکرد بالا را یکی از ابزارهای اساسی سازمان‌ها در دستیابی به موفقیت دانست و تصریح کرد: امروزه جوامعی که به‌سوی تخصصی‌شدن پیش می‌روند علاوه بر تجهیزات مورد نیاز از نیروی انسانی متعهد به‌عنوان اصلی‌ترین و ضروری‌ترین عامل پیشرفت برخوردارند.

وی تشریح کرد: سازمان‌ها برای موفقیت و پیشرفت اهداف خود به سرمایه‌های انسانی متعهد و مسئولیت‌پذیر نیازمند هستند و در صورتی که موفق نشوند، نیروی انسانی باکیفیت و متعهد به‌کارگیرند، قادر نخواهند بود از سایر منابع دیگر همچون امکانات، تجهیزات و مواد اولیه استفاده بهینه ببرند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تأکید بر استفاده از خردجمعی کارکنان این واحد دانشگاهی اظهار کرد: لازم است مدیران به‌عنوان الگوی سازمانی از تعهد بالا و آگاهی برخوردار باشند و کارکنان را به‌طور مداوم در جریان جهت‌گیری و اهداف استراتژیک سازمان قرار دهند و مسئولیت‌ها و وظایف شغلی کارکنان در قبال جامعه را مورد تأکید قرار داده و اعتماد ایشان را به سازمان و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی تقویت کنند.

پاک‌شیر با تأکید بر اینکه هیچ سازمانی بدون نظم و انضباط اجتماعی قادر به تعالی نیست، مطرح کرد: انضباط اجتماعی مجموعه الگوهای رفتاری فرد در جامعه بوده؛ بنابراین برای محقق‌شدن بهتر آن و جلوگیری از بی‌انضباطی باید به نهادهای اجتماعی و به‌طور کلی جامعه رجوع کرد. بی‌تردید موفقیت و تعالی هر سازمان در رسیدن به اهداف و خواسته‌هایش فقط در گرو تأمین وجدان کاری، مسئولیت‌پذیری و انضباط اجتماعی است.

وی، کیفیت نیروی انسانی را مهم‌ترین عامل مؤثر در بهبود بهره‌وری دانست و یادآور شد: امروزه سرمایه‌گذاری انسانی به‌عنوان یکی از راه‌های اصلی و اساسی افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی شناخته شده است.

 

1398/03/09 تاریخ :
131 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal