ENGLISH line5 فارسی line1
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۰ مرداد
دانشجویان
اجرای طرح آزمایشی تولید بتن غلطکی دانشگاه آزاد لنجان در ذوب آهن اصفهان
اجرای طرح آزمایشی تولید بتن غلطکی دانشگاه آزاد لنجان در ذوب آهن اصفهان طرح آزمایشی تولید بتن غلطکی، توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در ذوب آهن اصفهان کلید خورد.

 

 
سیدحمیدرضا صادقیان در رابطه با اجرای این طرح اظهار کرد: با تحقیقات گسترده دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، طرح آزمایشی تولید بتن غلطکی با استفاده از سرباره کنورتور در ذوب آهن اصفهان کلید خورد.

سرپرست واحد لنجان مشارکت کارآمد موسسات آموزش عالی در اجرای طرح‌های کلان اقتصادی را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند برای به رخ کشیدن دانش‌های کاربردی خود، با ایفای نقش موثر در واحدهای تولیدی، در مسیر توسعه اقتصادی و تعمیق مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان در راستای رسیدن به نقطه مطلوب ارتباط با صنعت هدف‌گذاری کنند.

امیرحسین پاک‌شیرمعاون علمی واحد لنجان با تاکید بر توسعه پایدار در حفظ محیط‌زیست تصریح کرد: امروزه ضایعات در صنایع جایگاه خاصی دارند؛ این پسماندها وقتی به صورت ضایعات شهری یا صنعتی در می‌آیند بازیافتشان به طور اصولی و صحیح می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست داشته باشد.

وی اضافه کرد: طرح آزمایشی تولید بتن غلطکی با استفاده از ضایعات سرباره کنورتور ذوب آهن اصفهان و با توجه به اصل مهم صرفه‌جویی در مصارف انرژی و حفظ مواد طبیعی زمین مدنظر قرار گرفته است.

پاک‌شیر تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های پیمانکار و مشاور به دنبال راه‌کارهایی جهت مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی و زیست محیطی روسازی‌ها هستند؛ بنابراین یکی از گزینه‌هایی که در راستای اهداف بیان شده بسیار مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از سرباره‌های ذوب آهن در تولید بتن غلطکی می‌باشد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان مصرف سیمان کمتر را از مهمترین ویژگی‌های روسازی بتن غلطکی بیان کرد و گفت:

روسازی بتن غلطکی دارای عمر، دوام، مقاومت و سرعت اجرای بیشتر و هزینه اجرا و تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به روسازی آسفالتی است.

وی با تاکید بر توسعه پایدار در حفظ محیط‌زیست گفت: بازگرداندن پسماندهای صنعتی به چرخه تولید باعث جذب سرمایه خواهد شد. و این موضوع باید در اولویت‌های اصلی صنایع قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: ارتباط و تعامل مطلوب بین دانشگاه و صنعت علاوه بر رفع نیازهای جامعه، غنای علمی دانشگاه‌ها و جامعه علمی را نیز افزایش می‌دهد.

مرتضی شیرین‌پرور معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت پژوهش، فن‌آوری و بومی‌سازی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان اظهار کرد: تعامل بین آموزش عالی و صنعت باید براساس مطالعات علمی انجام شود تا صنعت بتواند با استفاده از دانش روز، به روزرسانی فناوری‌ها و در نهایت مدیریت درست؛ ضمن رعایت مسائل زیست‌محیطی و توسعه پایدار، با کمترین مشکل به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهد.

وی با تاکید بر اجرای تولید بتن غلطکی با استفاده از سرباره کنورتور اضافه کرد: این شرکت فرایندهای فن‌آوری و برگشت ضایعات به چرخه تولید را دنبال می‌کند تا بتواند از فراوری سرباره، محصول جانبی با ارزش‌افزوده ایجاد کند.

شیرین‌پرور، تحمل بارهای سنگین تحت دمای بالا را از مزایای بتن غلطکی در روسازی راه دانست و تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت قیر، تاثیر آلایندگی آن بر محیط زیست و همچنین عدم کارایی مناسب در روسازی، استفاده از بتن غلطکی معقول به نظر می‌رسد. همچنین سرعت در انجام بتن‌ریزی و همگونی آن با تجهیزات و ماشین آلات روسازی از مزایای استفاده از این بتن به شمار می‌رود.

1398/05/14 تاریخ :
390 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal