ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
دانشجویان
ساختمان آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد واحد لنجان افتتاح شد
ساختمان آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد واحد لنجان افتتاح شد ساختمان آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد لنجان، با حضور نماینده هیئت امنا استان اصفهان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی این استان، فرماندار شهرستان لنجان، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری و مسئولان شهر و شهرستان افتتاح شد.
 
 
 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: این دانشگاه با بیش از 16 سال سابقه موفق آموزشی و تربیت فارغ‌التحصیلان در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به درخواست مردم علم دوست شهر فولادشهر و حمایت مسئولان منطقه و با درایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و تایید ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولیت ایجاد فضای آموزشی در فولادشهر را پذیرفت.

 سیدحمیدرضا صادقیان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در فولادشهر علاوه بر پذیرش دانشجو، استراتژی ارائه آموزش‌های کاربردی و فنی را نیز مدنظر دارد و با توجه به پتانسیل منطقه و حمایت‌هایی که خواهد شد گسترش مدارس سما تحت حمایت این دانشگاه در کل شهرستان لنجان را برعهده خواهد گرفت.

وی افزود: امیدواریم این حرکت خیر در ادامه خدمات برجسته علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه آزاد در سطح منطقه ادامه داشته باشد و با توجه به تجهیزات و استانداردهای دانشگاه آزاد لنجان این اقدام بتواند منشا تحول در بخش فولادشهر باشد.

حمیدرضا جوانمرد نماینده هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افتتاح مرکز آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد لنجان را قدمی مثبت در جهت ارائه خدمات آموزشی و جذب دانشجویان دانست و اظهار کرد: همکاری و مساعدت مسئولان شهرستان در راستای پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه بسیار ضروری است.

در ادامه حجت الاسلام عباسعلی حیدری مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: هدف اصلی و غایی آموزش عالی آن است که تلاش کنیم خروجی دانشگاه پرورش انسان‌های با اخلاق، متخصص و متعهد باشد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: فولادشهر یک شهر آینده‌دار و دارای پتانسیل بالایی است. لذا وظیفه مسئولان شهرستان کمک به رشد و تعالی فکری و فرهنگی مردم شریف این شهر است. 

وی با بیان اینکه توسعه آموزش در فولادشهر آینده درخشانی را پیش رو خواهد داشت تصریح کرد: ظرفیت‌های فراوانی در شهرستان لنجان و همچنین فولادشهر که از جمعیت بالایی برخوردار است وجود دارد. و من جزو مدافعین طرح گسترش فضای آموزشی دانشگاه در این شهر بودم.

حجت الاسلام حیدری با تقدیر از امکانات درخور واحد لنجان خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که از 28 واحد دانشگاهی استان اصفهان داریم؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان به لحاظ نیروی انسانی از پتانسیل فوق‌العاده‌ای برخوردار است. 

وی تاکید کرد: ما به نیروی انسانی کارمند و استادان با انگیزه واحد لنجان افتخار می‌کنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: در روایات آمده است «اَلّناسُ معادِنُ کَمَعادِنِ الَّذهَبِ وَ الْفِضَّةِ» مردم مانند معادن طلا و نقره هستند. آنچه که در این روایت کوتاه و عمیق مورد نظر است، وجود استعدادهای پنهان در هر انسانی است. و این هنر ماست که انسانهای مستعد را کشف و استخراج کنیم‌.

وی از دانشجویان به عنوان افسران جوان در جبهه‌ جنگ نرم یاد کرد و گفت: تربیت جوانانی متدین، انقلابی، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار و اندیشه‌ورز، تنها راه مقابله با جنگ نرم است. و دانشگاه آزاد همواره به خروجی افراد متعهد و متخصص افتخار می‌کند.

محسن یونسی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان لنجان یکی از مزیت‌های دانشگاه آزاد لنجان را کاربردی بودن رشته‌های تحصیلی آن دانست و تصریح کرد: هر چه آموزش بیشتر و با کیفیت بهتر ارائه شود، توسعه ملی سریع‌تر صورت خواهد پذیرفت. و دانشگاه آزاد لنجان با سیاستگذاری موفق توانسته است با مصوب نمودن رشته‌های تحصیلی پرکاربرد، حدود 4000 نفر از فارع التحصیلان خود را در زمینه‌های تخصصی جذب کار نموده که این برای ما بسیار حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی هر کشوری وجود آموزش عالی است اظهار کرد: یکی از ارزشمندترین منابعی که جامعه در اختیار دارد آموزش عالی است. که در اغلب کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، حل مسائل و رفع نیازمندی‌های توسعه ملی توسط دانشگاه و دانشگاهیان محقق می‌شود.

یونسی با تاکید بر سیاستگداری مسئولان واحد لنجان در افق چشم انداز آینده خاطرنشان کرد: بخش فولادشهر قریب یک سوم از ساکنین شهرستان لنجان را در خود جای داده است. به عنوان نمونه، مسکن مهر فولادشهر که پس از پردیس تهران با 32 هزار مسکن، بزرگترین مجموعه مسکن مهر کشور است؛ حجم عزیمی از جمعیت را در بر دارد. و راه‌اندازی فضای آموزشی در فولادشهر بیانگر آینده‌نگری و سیاستگذاری بهینه و قابل تقدیر مسئولان واحد لنجان بوده است.

خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان با تاکید بر پیوند آموزش عالی و کارافرینی اظهار کرد: چشم انداز آینده و سیاستگذاری دانشگاه آزاد لنجان قطعا افزایش کسب و کار و پیوند بین تحصیل و اشتغال‌زایی است.

صالحی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان را در تعاملات سازنده با ادارات شهرستان پیشرو و موفق ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه آمار بیکاری در شهرستان لنجان بالاست. و این اقدام مثبت واحد لنجان در راه‌اندازی فضای آموزشی فولادشهر می‌تواند تسریع کننده مقابله با بیکاری باشد.

 

1398/06/25 تاریخ :
220 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal