ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
دانشجویان
حمایت مالی و معنوی شهرداری باغبهادران از پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری
حمایت مالی و معنوی شهرداری باغبهادران از پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری شهردار باغبهادران گفت: حمایت مالی و معنوی خود را از پایان‌نامه‌های دوره ارشد و رساله دکتری در بخش‌های مرتبط با مدیریت شهری اعلام و اجرایی خواهیم کرد.
 
 

حجت‌الله امینی در نشست با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی لنجان در محل شهرداری باغبهادران با بیان اینکه ارتباط و تعامل شهرداری با دانشگاه و مراکز تحقیقاتی یک همکاری دوسویه است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با ارائه استراتژی‌هایی در راستای تعالی مدیریت شهری، شهرداری را در تدوین و اجرای طرح‌های توسعه شهر همراهی کند، چراکه این تعاملات منجر به افزایش بهره‌وری و توانمندی علمی و اجرایی خواهد شد.

وی با تأکید بر حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی خاطرنشان کرد: شهرداری باغبهادران در راستای  تشویق دانشجویان به امر پژوهش و تحقیق در حوزه مدیریت شهری و توسعه و ترویج دانش مدیریت شهری بین مجامع  علمی و پژوهشی، حمایت مالی و معنوی خود را از پایان‌نامه‌های دوره ارشد و رساله دکتری در بخش‌های مرتبط با مدیریت شهری اعلام و اجرایی می‌کند.

شهردار باغبادران با اشاره به عیال جمعیتی باغبهادران تصریح کرد: باغبهادران در 60 کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان قرار گرفته و با توجه به جایگاه و ظرفیت بالای این شهر در حوزه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، هنری آمادگی لازم در حوزه توسعه فضای آموزشی را دارد.

امینی با استقبال از راه‌اندازی مدارس سما در شهر باغبهادارن تصریح کرد: آموزش و پرورش باغبهادارن در تعدد مدارس هوشمند و به‌کارگیری امکانات و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در منطقه لنجان پیشتاز است.

وی با بیان اینکه گردشگری به عنوان بخش چهارم فعالیت‌های انسان پس از کشاورزی، صنعت و خدمات محسوب می‌شود، ادامه داد: باغبهادران با توجه به ظرفیت‌های طبیعی و بکر جغرافیایی می‌تواند در آینده نزدیک به یکی از مقاصد گردشگری مهم در کشور تبدیل شود.

شهردار باغبهادران تأکید کرد: بخش باغبهادران در 60 کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان قرار گرفته که از شمال با شهرستان تیران و کرون، از شرق و جنوب با بخش مرکزی و از غرب با استان چهارمحال و بختیاری هم‌مرز و دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است.

تأکید بر افزایش سطح مهارت‌آموزی دانشجویان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان نیز در این نشست با اشاره به صنعت گردشگری و موقعیت بسیار مناسب باغبهادران در توسعه این صنعت تصریح کرد: صنعت گردشگری در ایران همچنان نوپاست و جای پیشرفت بسیار زیادی دارد. در نظام آموزشی کشور نیز چندین رشته مرتبط با گردشگری وجود دارند که معروف‌ترین آنها رشته «مدیریت جهانگردی» است.

سیدمسعود داودی با اشاره به افزودن رشته‌های تحصیلی مرتبط با گردشگری در سبد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان افزود: رشته‌های مرتبط با گردشگری از جمله جغرافیا و برنامه‌ریزی گردشگری، علوم اجتماعی و برنامه‌ریزی گردشگری، گردشگری مذهبی، مدیریت هتل‌داری و رشته کارآفرینی گردشگری حیطه‌های مختلف موضوع گردشگری را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی با تأکید بر افزایش سطح مهارت‌آموزی افراد تصریح کرد: در راستای ترغیب و توسعه کارآفرینی به‌ویژه در مراکز آموزش مهارتی، یکی از این راهکارهای اساسی توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش مهارت‌های شغلی و تخصصی است که می‌‌تواند به افزایش بهره‌وری و کارایی شاغلین بخش‌های مختلف و در نهایت منجر به کاهش مشکلات اقتصادی و اشتغال شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان ادامه داد: گام‌های اولیه اجرایی کردن این راهکار با افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی و راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت دوخت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برداشته شده است.

مدارس سما مسیر توسعه و تعالی را طی می‌کنند

مدیر آموزش و پرورش باغبهادارن نیز با اشاره به خوشنام بودن مدارس سما به عنوان یک برند آموزشی گفت: مدارس سما با توجه به وابستگی که با اصل دانشگاه آزاد اسلامی دارند و زیرساخت مناسب آموزشی، نیروی انسانی مجرب و تجهیزات پیشرفته قطعاً موجب استقبال خانواده‌ها از این مدارس خواهد شد.

عیدی محمد قمی با اشاره به عملکرد نامطلوب برخی از مدارس غیرانتفاعی اظهار کرد: در سال‌های اخیر بعضی از مدارس غیرانتفاعی و هیئت امنایی به دلیل عملکرد نامناسب و عدم رعایت قوانین، اعتماد را از مردم سلب کرده‌اند

وی تبیین کرد: این درحالی است که مدارس سما روز به روز مسیر توسعه و تعالی را طی کرده و با وجود مدیر توانمند جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان و نگاه ویژه وی به راه‌اندازی و توسعه مدارس سما شاهد تحول در شهرستان خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش باغبهادارن با تأکید بر مراقبت در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلاتی که در عرصه اجتماعی در زندگی روزمره مشاهده می‌کنیم به مسئله تعلیم و تربیت بازمی‌گردد.

 

1399/05/28 تاریخ :
50 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal