ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
دانشجویان
کار داوطلبانه همراه با تحصیل دانشجویان چگونه ممکن است؟
کار داوطلبانه همراه با تحصیل دانشجویان چگونه ممکن است؟ سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تشریح طرح‌های پویش، پایش و رویش گفت: طرح پویش فرصتی برای کار و تحصیل همزمان و کار داوطلبانه دانشجویان است.
 
 

سیدمسعود داودی در نشست مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اظهار کرد: طرح پایش امکان انتخاب موضوعات پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی بر اساس نیاز واقعی بنگاه‌های اقتصادی بوده و طرح رویش حمایت از ایده‌های نوآورانه در راستای تولید محصول است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با توجه به فرصت تحصیل کار و همزمان دانشجویان اظهار کرد: مخاطبان این بخش از طرح، دانشجویان و یا دانش‌آموزانی هستند که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع بعدی را دارند که می‌توانند از طریق ورود به طرح پویش توسط یک صنعت بورس شده و همزمان با شروع مقطع تحصیلی بعدی تحت نظارت بنگاه اقتصادی سوپروایزر آموزش‌های لازم برای کسب مهارت مورد نیاز بنگاه را دریافت کنند.

این استاد دانشگاه ادامه داد:  این دسته از دانشجویان پس از پایان تحصیل به فراخور مقطع تحصیلی و در صورت درخواست بنگاه مربوطه موظف به ادامه کار در صنعت هستند.

داودی با‌ توجه به انجام پایان‌نامه و پروژه‌های دانشگاهی تصریح کرد: دانشجویانی که در تدوین پروپوزال پایان‌نامه خود به‌دنبال موضوعات واقعی مورد نیاز صنعت هستند، می‌توانند از طریق سرای نوآوری موضوعات را دریافت و پس از تأیید بنگاه اقتصادی آغاز به پژوهش روی موضوع و نگارش پایان‌نامه کنند.

وی ادامه داد: این همکاری می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای همکاری‌های بعدی با بنگاه اقتصادی بوده و از طرفی پژوهش‌های دانشگاهی را نیز هدفمند می‌کند و در پایان‌نامه‌ها بنا بر نیاز، دانشجویان می‌توانند از حمایت‌های مالی و معنوی اتاق بازرگانی و بنگاه‌ها نیز بهره‌مند شوند.

تشریح کاروزی و کارآموزی دانشجویان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تشریح کاروزی و کارآموزی دانشجویان بیان کرد: دانشجویان می‌توانند در قالب کارورزی در کنار تحصیل درخواست اشتغال در بنگاه اقتصادی داشته و دانشگاه با تجمیع واحدهای درسی در حداقل روز ممکن به حضور حداکثری آنان در صنعت کمک می‌کنند‌.

این مسئول دانشگاهی ادامه داد: از طرفی دانشجویان می‌توانند برای گذراندن دوره کارآموزی دانشگاهی خود و یا انجام پروژه درسی نیز از طریق سرا به فعالان اقتصادی مرتبط معرفی و واحدهای درسی مورد نظر را با کمک بستر فراهم شده پاس کنند.

داودی با‌ توجه به کار داوطلبانه دانشجویان تأکید کرد: این بخش از طرح برای دانشجویان، دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلانی است که متقاضی کار داوطلبانه در صنعت هستند و این افراد می‌توانند به صورت آزمایشی تا سه ماه در بنگاه اقتصادی فعالیت داشته باشند و پس از آن در صورت تأیید بنگاه اقتصادی این همکاری به وسیله انعقاد قرارداد ادامه پیدا خواهد کرد.

 

1399/06/12 تاریخ :
43 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal