ENGLISH line5 فارسی line1
۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت
دانشجویان
رییس واحد لنجان در روز درختکاری؛ کاشت درخت به سلامت جامعه کمک می‌کند
رییس واحد لنجان در روز درختکاری؛ کاشت درخت به سلامت جامعه کمک می‌کند سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان تأکید کرد: خداوند ما را موظّف کرده که برابر سلامت خود و دیگران احساس مسئولیّت کنیم. با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا بر خود لازم می‌دانیم با کاشت درخت به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این ویروس کمک کنیم.
 
 

سیدمسعود داودی به مناسبت روز درختکاری با حضور مدیران مدارس سمای لنجان و جمعی از دانشجویان با غرس نهال‌های مثمر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان بر درختکاری به عنوان راه‌حلی مناسب برای مبارزه با آلودگی‌ها تأکید کرد و گفت: طبیعت و فضای سبز وسیله‌ای برای حفظ زیبایی محیط اطراف ماست و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسان‌ها تعلق دارد.

وی با تأکید بر کاشت و حفاظت از منابع‌طبیعی اظهار کرد: به دلیل فعالیت کارخانجات صنعتی و ازدیاد خودرو، آلاینده‌ها و گازهای خطرناکی نظیر دی‌اکسید‌کربن که سلامت افراد را تهدید می‌کند و افزایش هر چه بیشتر این آلاینده‌ها که موجب کاهش میزان اکسیژن در هوا می‌شود و این وضع نامساعد، گروه‌های آسیب‌پذیر نظیر بیماران ریوی و قلبی، سالخوردگان و کودکان را بیشتر تهدید می‌کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان ادامه داد: از آنجاییکه درختان به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع حیاتی، جایگاه ویژه‌ای در تأمین هوای پاک و سالم برای مردم دارند وظیفه ما فرهنگ‌سازی کاشت نهال و بسیار مهم‌تر از آن، حراست از این منابع طبیعی است.‌

این استاد دانشگاه با بیان اینکه درختان نقش مهمی را در تأمین سلامت اعضای جامعه ایفا می‌کنند، مطرح کرد: روز درختکاری بهانه‌‌ای است برای اینکه ما به محیط‌زیست احترام گذشته و آن را احیا کنیم و امیدواریم با تلاش در این راستا، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، جامعه‌ای زیبا و آباد مهیا کنیم.

 

 
1399/12/15 تاریخ :
66 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal