ENGLISH line5 فارسی line1
۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت
دانشجویان
خبرهای خوب سما برای لنجانی‌ها
خبرهای خوب سما برای لنجانی‌ها سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از راه‌اندازی سراهای نوآوری و مرکز تحقیقات کاربردی در این واحد دانشگاهی و گسترش مدارس سما در سال جاری خبر داد.
 
 

سیدمسعود داودی درباره برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در سال 1400 اظهار کرد: راه‌اندازی سراهای نوآوری و مرکز تحقیقات کاربردی، راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی، راه‌اندازی مدارس سما، افزایش تعداد هسته‌ها و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور، برگزاری استارت‌آپ‌ها و جذب طرح برون‌دانشگاهی با صنایع مجاور از اهداف اصلی این واحد دانشگاهی در سال جاری است.

وی درباره برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برای ایجاد و افزایش رشته‌ در سال جاری عنوان کرد: رشته‌های تحصیلی موجود در این واحد دانشگاهی با توجه به نیازهای بازار کسب‌وکار منطقه و صنایع مجاور راه‌اندازی شده‌اند و در آینده نزدیک این رشته‌ها در مقاطع مختلف افزایش خواهند داشت.

به گفته داودی با پیگیری‌های انجام شده رشته‌های تحصیلی متعددی در حوزه علوم انسانی و فنی-مهندسی ازجمله حقوق، طراحی دوخت، عمران با گرایش مدیریت ساخت، مکانیک با گرایش مکانیک جامدات و طراحی کاربردی، برق با گرایش قدرت، مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم‌افزار در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری به‌صورت تفاهمی به سبد رشته‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان افزوده خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان اضافه کرد: این واحد دانشگاهی با راه‌اندازی هنرستان دخترانه در شهر زرین‌شهر، هنرستان دخترانه در شهر باغ‌بهادران، پیش‌دبستان و دبستان و دبیرستان سمای لنجان و مدارس عالی مهارتی «مالی و بازرگانی» و «حقوق» در توسعه مدارس شهرستان لنجان با همکاری آموزش و پرورش گام‌های اساسی برخواهد داشت.

تبدیل تهدیدها و چالش‌ها به فرصت

داودی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با فضاهای مطلوب و استاندارد آموزشی و زیرساخت‌ها و تجهیزات نوین پژوهشی در زمره یکی از بهترین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به‌عنوان مجهزترین دانشگاه شهرستان لنجان شناخته شده و در راستای ارتقای کیفیت در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با استفاده مطلوب از فرصت‌ها و نقاط قوت موجود، تبدیل تهدیدها و چالش‌ها به فرصت را سرلوحه امور خود قرار داده است.

وی با تأکید بر تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با اجرای طرح پویش با هدف هدایت مؤثر دانشجویان و دانش‌آموختگان برای یافتن نقش‌های تأثیرگذار و ارزشمند در جامعه و افزایش مهارت‌های تخصصی برای ورود به بازار کسب‌وکار موفق عمل کرده است.

به گفته این مسئول، امید است با توجه به اهمیت مهارت‌آموزی و کارآفرینی در تحصیل جوانان با سرلوحه قرار دادن شعار سال 1400 که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری شد با همت و تلاش اعضای هیئت‌علمی توانمند، دانشجویان نخبه و کارمندان پرتلاش با هدف «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» به آموزش مهارتی دانشجویان تمرکز کنیم که در آینده‌ای نزدیک شاهد نیروی انسانی باکیفیت و کارآمد در خدمت جامعه باشیم.

شاخص‌ترین دستاوردهای واحد لنجان در سال 99

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان درباره شاخص‌ترین فعالیت و دستاورد این واحد دانشگاهی به‌ویژه در حوزه پژوهش و فناوری در سال 99 توضیح داد: دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری سال گذشته این واحد دانشگاهی را می‌توان چاپ مقاله ISI(WOS) – مقالات علمی پژوهشی توسط اعضای هیئت علمی، انعقاد قرارداد طرح برون دانشگاهی با شهرداری زرین‌شهر، برگزاری هفته پژوهش با بیش از 20 سخنرانی با موضوعات تخصصی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی با برگزاری دوره‌های تخصصی و در حوزه صنعت و کارآفرینی نام برد.

این مسئول افزود: قراردادهایی نیز با صنایع و ارگان‌های دولتی منعقد شد که می‌توان قرارداد همکاری با صنایع مجاور، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌های دولتی ازجمله شهرداری زرین‌شهر، انعقاد تفاهم‌نامه با سرای نوآوری گیاهان دارویی استان اصفهان و تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای در راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی را نام برد.

داودی ادامه داد: مرکز رشد واحدهای فناور این واحد دانشگاهی نیز با افزایش تعداد هسته‌ها و واحدهای فناور و راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی دوخت، بهداشت و ایمنی، روباتیک و گیاهان دارویی فعالیت خود را با حضور اعضای هیئت علمی در هسته‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد با افزایش محصولات ازجمله محصولات گلاوباکس، سیستم اتوماسیون ساختمان هوشمند، صنایع‌دستی، مد و لباس، الکترود برشکاری زیرآب، ساختمان‌های پیش‌ساخته و توربین‌های بادی پرتابل، محصولات گیاهان دارویی و آب‌شیرین‌کن با موفقیت ادامه می‌دهد.

وی درباره دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برای مبارزه با کرونا تشریح کرد: این واحد دانشگاهی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا موفق به ساخت گیت‌های ضدعفونی‌کننده در دو مدل Indoor و Outdoor و ضدعفونی‌کننده دست پدالی در دو مدل مکانیکی و برقی و کابین ضدعفونی اوراق امتحانی و بایگانی شد.

1400/02/05 تاریخ :
34 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal