ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
دانشجویان
بزرگداشت روز معلم و جشن نیمه شعبان در دانشگاه آزاد لنجان
بزرگداشت روز معلم و جشن نیمه شعبان در دانشگاه آزاد لنجان سیدحمیدرضا صادقیان در جشن روز معلم و نیمه شعبان با بیان اینکه معلم انسان‌ساز است و تکریم و تعظیم او، تکریم و تعظیم علم است. تصریح کرد: «همه ما وامدار معلمانی هستیم که با درهم آمیختن عشق و علم، جامعه را می‌سازند و به جایگاهی والا می‌رسانند.»
 
 

سرپرست واحد لنجان روز معلم را روز بزرگداشت عشق و ایثار نامید و گفت: «روز معلم، روز بزرگداشت کسانی است که الف قدّشان، در راه تربیت و پرورش خوبی‌ها خمیده شده است. روز بزرگداشت عزیزانی است که در سنگر علم و دانش، آینده‌سازانی با اخلاص و دانشمند تربیت می‌کنند. امروز، روز پاسداشت گمنامان آشناست؛ آنان که دفترهای خاطرات از عطر یادشان آکنده است.»

وی روز معلم را روز بزرگداشت عشق و ایثار نامید و گفت: «همه ما وامدار معلمانی هستیم که با درهم آمیختن عشق و علم، جامعه را می‌سازند و به جایگاهی والا می‌رسانند. چنانکه در اسلام از تعلیم و تربیت به عنوان هدف پیامبران ذکر شده است. و معلم در مقام تعلیم، راهبر و راهنمای علمی افراد است. لذا امروزه مقام استاد در جامعه ما به تعلیم محدود نمی‌شود بلکه تربیت بر تعلیم ارجحیت دارد. بنابراین شخصی که بیاموزد ولی تربیت نشود، مانند اسلحه‌ای است که با آن جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد.»

 صادقیان، با تاکید بر فضیلت ماه شعبان اظهار کرد: «ماه شعبان یکی از سه ماه پر فضیلتی است که هر انسانی می‌تواند خود را در چشمه سار این ماه، پاک نماید و به سوی کمال رود. از جمله فضایل ماه شعبان وجود میلادهای مبارک این ماه است. سوم شعبان روز میلاد حضرت امام حسین (علیه السلام)، چهارم این ماه، میلاد حضرت ابوالفضل (علیه السلام) و پنجم شعبان میلاد پر برکت امام سجاد (علیه السلام) است. و نیمه ماه شعبان، علاوه بر اینکه روز و زمان خجسته میلاد امام عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف است، فرصت معنوی مناسب و ارزشمندی برای راز و نیاز با خالق هستی و نزدیکی هرچه بهتر و بیشتر به معبود و کسب برکات الهی است.»

سرپرست واحد لنجان با تشریح امکانات دانشگاه آزاد واحد لنجان در راستای علم‌آموزی دانشجویان خاطرنشان کرد: «واحدلنجان دارای فضای بسیار مطلوب علمی، تحقیقاتی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی بسیار مناسبی است، که شاید در کمتر دانشگاهی در سطح شهرستان دیده شود. لذا از دانشجویان انتظار می‌رود از این امکانات و استادان مجرب استفاده نموده و در ارتقاء سطح آگاهی و علم خود در راستای ساختن جامعه‌ای آباد بکوشند.»

حجت الاسلام سیدعلی هاشمی با بیان اینکه هیچ مکتبی به مانند اسلام بر تعلیم و تعلم تاکید نکرده است تصریح کرد: «تعلیم دهندگان علوم و آموزگاران جامعه، همانند مجاهدان در راه خدا هستند؛ زیرا در راه پرورش آینده سازان، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.»

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به جایگاه متعالی خدمت به خلق خدا در تعالیم دینی اظهار کرد: « خدمت به خلق خدا، در تعالیم قرآن و عترت، ارزش و ثواب بسیاری دارد. حتّی در روایات، دستگیری از دیگران و گره گشودن از کار مردم، نسبت به برخی اعمال عبادی مستحب، از ثواب والاتری برخوردار است.»

مدرس دانشگاه، با تاکید بر فضیلت ماه مبارک شعبان در سیره و کلام گهربار معصومین علیهم السلام خاطرنشان کرد: «ماه شعبان پرفضیلت و مبارک است اما در میان روزها و شبهای ماه شعبان، شب نیمه شعبان از شرافت ویژه‌ای برخوردار است. در این شب خداوند متعال فضلش را به بندگانش عطا می‌کند و آنها را مورد آمرزش ویژه خود قرار می‌دهد. در این شب کوشش کنید تا به خدا نزدیک شوید. چرا که در این شب خدا به خودش قسم خورده که دست نیازمندی را رد نکند مگر آنکه گناهی را در خواست کرده باشد.»

جشن روز نیمه شعبان و تکریم روز معلم با حضور استادان، کارمندان و دانشجویان واحد لنجان با اجرای برنامه های شاد، پذیرایی و اهدای جواز در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه آزاد لنجان برگزار شد.

 
1397/02/13 تاریخ :
147 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal