ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
دانشجویان
دیدار سرزده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از واحد لنجان
دیدار سرزده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از واحد لنجان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان یکی از اساسی‌ترین پیش‌نیازهای اقتصاد دانش‌بنیان را سرمایه‌های انسانی خلاق و نوآور بیان کرد و گفت:‌ مسیر جامعه باید طوری نهادینه شود که دانشجویان در عرصه علم و دانش، خلاقیت و نوآوری را در پیش ‌بگیرند.

 
 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان یکی از اساسی‌ترین پیش‌نیازهای اقتصاد دانش‌بنیان را سرمایه‌های انسانی خلاق و نوآور بیان کرد و گفت:‌ مسیر جامعه باید طوری نهادینه شود که دانشجویان در عرصه علم و دانش، خلاقیت و نوآوری را در پیش ‌بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لنجان، احمد آذین بعد از ظهر امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، اظهار کرد: ضروری است شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده‌ موثرتر از دانش و کاربردی کردن آن در افزایش بهره‌برداری از منابع در به حداکثر رساندن میزان بهره‌وری تلاش کنند.

آذین با بیان اینکه یکی از راه‌های برون‌رفت از چالش‌های مالی، جذب منابع غیرشهریه‌ای است، خاطرنشان کرد: دانشگاه باید با جذب درآمدهای غیر شهریه‌ای از طریق گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای پیش‌برد اهداف و سیاست‌های کلان گام بردارد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر به‌کارگیری هر چه بیشتر توانمندی‌های کارکنان دانشگاه در جذب درآمد غیر شهریه‌ای، تصریح کرد: ضروری است با ترغیب اعضای هیأت علمی و کارمندان متخصص، خلاق و نوآور در راستای فعالیت بیشتر در رفع نیازهای مالی دانشگاه و حرکت به سمت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان نیز با تاکید بر ارزش افزوده دانشگاه گفت: واحد لنجان به‌عنوان مجهزترین دانشگاه شهرستان لنجان با امکانات مناسب و تجهیزات آموزشی، کارگاهی و آزمایشگاهی به‌عنوان یک دانشگاه پیش‌رو توانسته امکانات بسیار مطلوبی برای محصلان خود مهیا کند و فارغ‌التحصیلان مستعد خویش را در سطح کارآمدترین نیروهای علمی‌ و فنی به جامعه معرفی کند.

سید حمیدرضا صادقیان با بیان اینکه دانشگاه آزاد لنجان از نخستین واحدهای متوسط در میان دانشگاه‌های آزاد بوده که موفق به راه‌اندازی مرکز رشد شده است، خاطرنشان کرد: مرکز رشد واحدهای فناور واحد لنجان با سه هسته پژوهشی فعال و دو شرکت دانش‌بنیان دارای مجوز، موفق به تولید چندین نمونه اولیه از ایده‌های نوآورانه در صنایع تولیدی و خدماتی شده است و با کسب مقام نخست هسته‌های فناور استان اصفهان، برگ زرین دیگری بر افتخارات این دانشگاه ثبت کرد.

صادقیان تأکید کرد: مراکز رشد مکان مناسبی برای تبدیل نوآوری‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی به محصولات تجاری و نیز ترغیب کارآفرینی هستند و فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی دانشگاه آزاد لنجان به‌دلیل استفاده بهینه از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها از اطلاعات کاربردی و میدانی‌تری نسبت به فارغ التحصیلان رشته‌های دیگر بهره‌مند هستند.

 

1397/07/19 تاریخ :
171 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal