ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر
دانشجویان
جلسه معاونت علمی با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد لنجان
جلسه معاونت علمی با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد لنجان معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان بر لزوم فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای برنامه‌های کاربردی و توسعه علمی تأکید کرد.

 

 
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان بر لزوم فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای برنامه‌های کاربردی و توسعه علمی تأکید کرد.

امیرحسین پاک‌شیر عصر امروز در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان تأکید کرد: با استفاده از ظرفیت‌های بسیار مطلوب واحد لنجان زیرساخت‌های لازم را در راستای اجرای برنامه‌های کاربردی و توسعه علمی تأمین می‌‌کنیم.

وی با تأکید بر کاربردی‌کردن پایان‌نامه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی تصریح کرد: افزایش طرح‌های تحقیقاتی، تولید کتاب و مقالات بین‌المللی، پژوهش‌های بنیادی و کاربردی، افزایش سهم دانشگاه در تولید علم و ارتقای سطح کیفی آموزش و تولیدات علمی اعضای هیأت علمی جزء اهداف و اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در سال 1397 است

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، ارتباط میان دانشگاه و صنعت را یکی از الزامات بسیار مهم اجرایی‌شدن طرح‌های برون‌دانشگاهی دانست و اظهار کرد: از کادر مجرب و متخصص هیأت علمی واحد لنجان انتظار می‌رود پروژه‌های کاربردی مورد نیاز صنایع را شناسایی کرده و با تجاری‌سازی طرح‌های تحقیقاتی و تولید دانش فنی مورد نیاز کشور، علاوه بر پاسخگویی به نیازهای متنوع بخش‌های مختلف صنعت، گام مؤثری در راستای تبدیل علم به ثروت و کاهش وابستگی مالی دانشگاه به بخش شهریه بردارند.

پاک‌شیر خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد لنجان با توجه به تجهیزات بسیار مناسب محیطی، کارگاهی و آزمایشگاهی این واحد دانشگاهی از رشته‌های تخصصی خود بهترین بهره‌وری و استفاده را داشته باشند.

وی یکی از مؤلفه‌های رشد علمی دانشگاه را تعداد مقالات، طرح‌های برون دانشگاهی و کارهای پژوهشی دانست و خطاب به اعضای هیأت علمی اظهار کرد: اهمیت به علوم کاربردی و علومی که موجب رفع نیازهای کشور می‌شود، بسیار ضروریست؛ اینکه ما بتوانیم یک علم را به فناوری و سپس آن فناوری را به محصول تبدیل کرده و به وسیله آن مشکلات دانشگاه را حل و فصل کنیم، مهم است؛ بنابراین انتظار ما از جامعه دانشگاهی این است که با تبدیل دانش به ثروت و توسعه و انتقال آن به خوبی ایفای نقش کنید. انتظار می‌رود استاد دانشگاهی که در حوزه صنعت کار می‌کند، متفاوت با صنعتگر تجربی بتواند با کسب و کار دانشی و هدفمند به تولید بپردازد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی دانشگاه، انتظار می‌رود اعضای هیأت علمی و استادان پروپوزال‌های تحقیقاتی را از ابتدا با نگاه تولیدی و بر مبنای تولید دانش فنی ایجاد محصول و به معنای واقعی تبدیل علم به ثروت، برنامه‌ریزی کنند و با اخذ مشاوره‌های مورد نیاز از بخش صنعت، آینده بهتری را برای طرح‌های تحقیقاتی خود و پیشبرد اهداف استراتژیک تولیدی و تحقیقاتی دانشگاه، رقم بزنند.

 

 
1397/09/22 تاریخ :
237 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal