ENGLISH line5 فارسی line1
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر
دانشجویان
برگزاری مراسم روز درختکاری با حضور مسئولین شهرستان
برگزاری مراسم روز درختکاری با حضور مسئولین شهرستان سیدحمیدرضا صادقیان اظهار کرد: درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت، نماد آبادانی، مظهر زندگی، نبض زمین، مایه حیات انسان و جلوه‌ای از تجلیات آفریدگار عالم است. و روز درختکاری بهانه‌‌ای است برای این که ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را حتی با کاشتن یک نهال کوچک احیاء کنیم و در نگهداری آن بکوشیم.
 
 
  سرپرست واحد لنجان در مراسم روز درختکاری با تاکید بر کاشت درخت خاطرنشان کرد: درختان و گیاهان گرد و غبار هوا را جذب می‌کنند و آلودگی هوا را که بیشتر حاصل فعالیت واحدهای صنعتی و وسایل نقلیه موتوری است را کاهش می‌دهند. همچنین درختان انبوه می‌توانند مقداری زیادی از سرب معلق در هوا که از طریق تنفس جذب می شود و عوارض و پیامدهای ناگواری برسلامت انسان دارد را جذب کنند.

صادقیان درخت و درختکاری را راه حل مناسبی برای مبارزه با آلودگی‌های صنعتی دانست و اظهار کرد: به دلیل فعالیت کارخانجات صنعتی و همچنین آلودگی‌های ایجاد شده در سطح شهرهای بزرگ،  آلاینده‌ها و گازهای خطرناکی همچون دی اکسید کربن افزایش یافته و سلامت جسمی و روحی افراد بخصوص گروه‌های آسیب پذیر نظیر سالخوردگان، کودکان و بیماران ریوی و قلبی را تهدید می‌کند. در چنین شرایطی مساله درخت و درختکاری یک راه حل مناسب برای مبارزه با آلودگی‌های مذکور به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه درختان باعث افزایش سلامتی جسمانی و روانی انسان می‌شوند تصریح کرد: محیط سبز در محل کار روحیه اداری افراد را بالا برده و موجب افزایش شادی، تمرکز، رضایت‌مندی و بهره‌وری کارکنان می شود.

همزمان با هفته درختکاری، با هدف نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی چندین نهال درخت، با حضور رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد لنجان، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر، دانشگاهیان و مسئولان شهرستان در فضای سبز جنب دانشگاه آزاداسلامی واحد لنجان کاشته شد.

 
 

 

 
1397/12/20 تاریخ :
66 تعداد بازدید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان می باشد. line info@iauln.ac.ir
Powered by DorsaPortal